Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi; “verici bölge” olarak bilinen saç kökü bölgesinden “alıcı bölge “olarak bilinen kelleşmiş kısma saç eklenmesidir. Genellikle erkek tipi kelliği tedavi için tercih edilir. Ekilen saçlar sağlıklıdır ve genetik direnci vardır. Bu nedenle ekilen saçlar büyüyüp gelişmeye devam eder ve yeni bir saç dökülmesinden etkilenmez. Saç ekimi işlemleri, genellikle %99 başarı oranına sahiptir.

Kimler saç ekimi yaptırabilir?

Saç ekimi, aileden gelen genetik kelliğe sahip kişiler için uygun bir tekniktir. Ancak kel yama tipi saç dökülmesi yaşayan kişiler için genellikle uygun değildir.

Saç Ekimi İşleminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimi işlemi, belirli bir iyileşme sürecini gerektiren bir işlemdir. En iyi sonuçları elde etmek için bir süre geçmesi gerekir. Saç ekimi işleminin avantajları şu şekildedir:

  • Sonuçları garantidir.
  • Doğal görünür.
  • Özel tedavi gerektirmez.
  • Kalıcı bir çözümdür.
  • Özgüveni geliştirir.

Turkey Healthcare Group, saç ekimi işlemini profesyonel bir şekilde gerçekleştiren uzman bir sağlık grubuna sahip. Siz de saç ekiminin avantajlarından yararlanmak istiyorsanız kliniğimize gelebilir veya formu doldurarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Saç ekimi sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Saç ekimi işlemi sonrası beş gün içinde kişi işine dönebilmektedir. Operasyon sonrası greftler hassas olacağından ilk iki hafta saçlara çok dikkat edilmelidir. Doktorunuz yara izini azaltmak için bir ay egzersiz yapmamanızı önerebilir.  Birkaç hafta sonra ekilen saçlar dökülebilir ancak daha sonra tekrar çıkar. Yeni saçların çıkması altı ayı bulabilir. Tam sonuçların görülmesi 12-18 ay sonradır.

Turkey Healthcare Group, saç ekimi işlemi sonrası gerekli iyileşme süreci ile ilgili hastalarına bilgi veriyor ve herhangi bir problemin ortaya çıkmaması için gerekli tüm önlemleri alıyor.

Saç ekimi kalıcı mı?

Saç ekimi, kalıcıdır. Eklenen saçlar bir daha dökülmez ve saç ekimi işlemi sürekli tekrarlanması gereken bir işlem değildir. Alıcı bölgeye bir kez saç ekimi yapılması yeterlidir.

Saç ekimi işleminin yan etkileri var mıdır?

Saç ekimi işlemi, başarı oranı çok yüksek olan bir ameliyattır, ancak bazı yan etkiler görülebilmektedir.

  • Kanama ve enfeksiyon: Saç ekimi sırasında ciltte küçük kesikler açılır. Bu nedenle enfeksiyon ve kanama riski vardır.
  • Yara izi: Hem alıcı bölgede hem de verici bölgede iz kalma ihtimali vardır. Riskler hakkında doktorunuzla görüşmeniz gerekir.
  • Şişlik: Bazı kişilerde ekilen saçın etrafında şişlikler oluşabilir. Ancak uzayan saç, bu küçük şişlikleri gizleyebilir.

Saç ekimi için nereye gidebilirim?

Saç ekimi işlemlerini nitelikli ve tecrübeli uzmanların gerçekleştirmesi gerekir. Turkey Healthcare Group, lisanslı ve uzman sağlık kadrosuyla saç ekimine uygun kişilere prosedür hakkında bilgi veriliyor. Siz de saç ekimi yaptırmak istediğiniz uzmanlarımıza sizin için ne tür saç ekimi işlemlerinin uygun olduğunu sorabilirsiniz.

Son Yazılar