Perinatoloji Merkezi

Perinatoloji nedir?

Perinatoloji, hamile kadınların ve yenidoğanların bakımı ile ilgilenen kadın doğum ve jinekoloji dalıdır. Perinatolojide doğum öncesi bakım sağlanır, bebeklerin doğumu gerçekleştirilir ve anne ve bebekleri için doğum sonrası sağlık takibi yapılır.

Perinatal dönem, gebelikten doğuma kadar geçen süredir. Bu zaman çerçevesi, yaklaşık 9 ay veya yaklaşık 40 hafta veya 280 günü kapsar. “Perinatal” terimi, “doğum zamanı civarında” anlamına gelir.

Perinatoloji uzmanı kimdir?

Perinatoloji uzmanı, hamile kadınların ve fetüslerinin bakımında hizmet veren uzman doktorlardır. Perinatoloji uzmanları, kadın doğum ve neonatoloji alanlarında tecrübe sahibidir. Bir perinatoloji uzmanı yüksek riskli gebelikleri teşhis ve tedavi edebilir.

Ayrıca doğum öncesi danışmanlık sağlamak, ultrason ve amniyosentez yapmak, bebekleri sezaryen veya vajinal yolla doğurtmak, nöral tüp defektleri gibi doğum kusurlarını teşhis etmek, gerekirse fetal cerrahi uygulamak, doğum sonu kanamayı yönetmek, doğum sonrası depresyonu tedavi etmek perinatoloji uzmanlarının yaptıkları diğer uygulamalardır.

Sağlıklı bir gebelik için neler yapmalı?

Sağlıklı bir hamilelik için sağlıklı bir yaşam tarzı önemlidir. Bu nedenle dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak ve yeterince uyumak sağlıklı bir gecelik için önem taşıyor. Ayrıca içilen alkol miktarını azaltmak, sigarayı bırakmak ve grip aşısı yaptırmak sağlıklı bir hamilelik geçirme şansınızı artırır.

Kadınların hamile kalmadan önce fazla kilolu veya zayıf olmamaları, iyi beslenmeleri ve yeterince egzersiz yapmaları gerekir.

Yüksek gebelik riski hangi durumlarda mevcuttur?

Turkey Healthcare Group; kan uyuşmazlığı, gen hastalıkları, diyabet vb. yüksek gebelik riski taşıyan durumlar konusunda uzman bir sağlık personeline sahiptir. Sağlıklı bir gebelik geçirmek isteyen kadınların, Turkey Healthcare Group Perinatoloji Merkezi’ne başvurması ve uzmanlarımızla görüşmesi mümkünkür.

Neden perinatoloji uzmanına ihtiyacım var?

Hamile olan veya çocuk sahibi olmayı düşünen kadınların en sık sorduğu sorulardan biri “Neden perinatoloji uzmanına ihtiyacım var?” sorusu. Hamile olmak harika bir deneyim ama aynı zamanda pek çok endişe ve soruyu da beraberinde getiriyor. Bu nedenle, mümkün olan en iyi bakımı aldığınızdan emin olmanız önemlidir. Perinatoloji uzmanı, hamile kadınlara ve bebeklerine bakma konusunda uzmanlaşmıştır.

Perinatoloji uzmanları hamileliğinizin olabildiğince sorunsuz geçmesini sağlamak için sizinle birlikte çalışırlar ve olabilecek tüm soru ve endişelerinizi yanıtlar. Perinatoloji uzmanları ayrıca bebeğinizin doğumuna nasıl hazırlanacağınız konusunda bilgi sağlamaya da yardımcı olur.

Perinatoloji için nereye gidebilirim?

Perinatoloji, hem anne hem de bebek sağlığı için çok büyük önem arz eden bir alandır. Gebelik sürecinin sağlıklı geçmesi için perinatoloji uzmanlarıyla birlikte çalışmak gerekir. Turkey Heatlhcare Group, perinatoloji uzmanları ve tecrübeli sağlık kadrosuyla anne ve bebeği için kaliteli bir perinatolojik hizmet sunuyor. Siz de perinatoloji hizmeti almak istiyorsanız Turkey Healthcare Group’a gelebilir veya formu doldurarak öncesinde bilgi alabilirsiniz.

Son Yazılar

Pari-match Злітай до успіху

Паріматч (PariMatch): де виграють ваші ставки на спорт Інформація Контент Текст ЗмістКраткий огляд ПарімачтРанжуванняДостоїнства і недоліки ПаріматчСайт і функціональністьПерегл ...