Medical Onkoloji Merkezi

Medikal onkoloji nedir?

Medikal onkoloji; kanserin teşhisi, tedavisi ve önlenmesi ile ilgilenen tıp biliminin bir dalıdır. Medikal onkolojide kanserin nasıl başladığı ve yayıldığı ile teşhis ve tedavi yöntemleri incelenir. Medikal onkoloji, aynı zamanda kanserin ilk etapta gelişmesini önlemeye odaklanır.

Medikal onkolojide görülen kanser türleri nelerdir?

Medikal onkolojide bir kişinin sahip olduğu kanser türü, tümörün konumuna ve ne kadar hızlı büyüdüğüne bağlıdır. Medikal onkolojide görülen bazı kanser türleri ve özellikleri şu şekildedir:

Medikal onkolojide kaç tür kanser tedavisi vardır?

Medikal onkolojide farklı kanser tedavileri vardır, bunlardan hangisinin uygun bir yöntem olduğu; hastanın sahip olduğu kanser türüne, yaşına ve genel sağlık durumuna göre değişir.

  • Cerrahi: Cerrahi, kanseri tedavi etmek için yaygın bir prosedürdür. Tek başına veya kemoterapi ve radyasyon tedavisi gibi diğer tedavilerle birlikte kullanılabilir.
  • Radyasyon Tedavisi: Radyasyon tedavisi, büyümelerini veya çoğalmalarını engelleyen DNA‘larına zarar vererek kanser hücrelerini öldürmek için yüksek enerjili ışınlar kullanır. Bu tür tedavi tek başına veya cerrahi veya kemoterapi gibi diğer tedavilerle birlikte kullanılabilir.
  • Kemoterapi: Kemoterapide; kanser hücrelerini ya bölünmelerini engelleyerek sitotoksik ya da yeni kan hücreleri yapmalarını engelleyerek antimetabolik ilaçlar kullanılır. Bu tedavi türü tek başına veya radyasyon tedavisi ve cerrahi gibi diğer tedavilerle birlikte de kullanılabilir.

Turkey Healthcare Group’ta cerrahi tedavi, radyasyon tedavisi ve kemoterapi gibi tedavi türleri; medikal onkoloji uzmanlarımız ve deneyimli sağlık ekibimiz tarafından titizlikle uygulanmaktadır.

Medikal onkoloji için nereye gidebilirim?

Medikal onkoloji alanına giren bir hastalığa sahip olan kişiler, “Medikal onkoloji için nereye gidebilirim?” sorusunun cevabını merak ediyor. Medikal onkoloji, kanserlerin tanı ve tedavisiyle ilgilendiğinden bu konuda hassas bir prosedür yürütülmesi gerekir. Turkey Healthcare Group, bünyesinde barındırdığı medikal onkoloji uzmanlarıyla hastalarına profesyonel bir sağlık hizmeti sunuyor. Sizde medikal onkoloji alanında sağlık hizmeti almak istiyorsanız Turkey Healthcare Group kliniğimize gelebilir veya formu doldurarak bilgi alabilirsiniz.

Son Yazılar