Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları

Çocuk sağlığı ve hastalıkları nedir?

Çocuk sağlığı ve hastalıkları günümüz dünyasının önemli bir sorunudur. Sağlıksız beslenme ve hastalıklar, çocukların zor zamanlar geçirmelerine neden olabilir. Beslenme, temizlik ve eğitim gibi çocuk sağlığına katkıda bulunan birçok faktör vardır. Çocuk hastalıklarının ana nedenleri yetersiz beslenme, hijyen eksikliği ve yetersiz eğitimdir. Çocuk, kötü bir yaşam alanındaysa yeterli besin veya kalori alamaz. Güvenli olmayan yerlerden su içmek ve kirli tuvalet kullanmak da dahil olmak üzere kötü sanitasyon, ishal, dizanteri ve kolera gibi çeşitli hastalıklara neden olabilir.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları, uzmanlık gerektiren tıbbi bir alandır. Turkey Healthcare Group, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı doktorlarıyla çocuk hastalarımıza gereken sağlık prosedürünü titizlikle uygulayan profesyonel bir kliniktir.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları kaç yaşa kadar bakar?

Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları, sadece çocuklarla ilgilenir. 0-18 yaş arasındaki her birey çocuk kabul edildiğinden, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları da bu yaş aralığındaki her çocuğa bakabilir.

Çocuğumun bulaşıcı bir hastalığa sahip olabileceğine ilişkin işaretler nelerdir?

Bulaşıcı bir hastalığın semptomları, hastalığın türüne göre değişir. Bununla birlikte, bulaşıcı hastalıkları olan kişilerin yaşadığı bazı yaygın semptomlar vardır. Bunlar ateş, baş ağrısı, kas ağrıları, mide bulantısı/kusma ve ishali içerir. Bazı semptomların şiddeti, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir, ancak kişiyi görmeden bunu bilmenin bir yolu yoktur.

Turkey Healthcare Group, bünyesinde yer alan uzman sağlık kadrosuyla çocuklarda viral olan bulaşıcı hastalıkları tanı ve tedavi imkanlarına sahiptir.

Çocukları etkileyen farklı virüs türleri nelerdir?

Çocukları etkileyen birçok farklı virüs türü vardır. Bazıları diğerlerinden daha yaygındır. Çocukları etkileyen en yaygın virüsler şunlardır:

  • El, Ayak ve Ağız Hastalığı
  • RSV
  • Grip (Grip)
  • Enterovirüs D68 (EV-D68)
  • Bronşiolit

Çocuğunuzu hastalıklardan nasıl koruyabilirsiniz?

Çocuğunuzu hastalıklardan korumak için ilk adım, çocuğunuzun aşılarının güncel olduğundan emin olmaktır. Bu, sağlıklı kalmalarına ve aşı ile önlenebilir bir hastalığa yakalanmaktan kaçınmalarına yardımcı olacaktır. Ardından, çocuğunuzun bulaşıcı bir hastalığı olan biriyle temas kurmadığından emin olmanız gerekir. Hasta bir kişinin yanındaysanız, çocuğunuza dokunmadan önce ellerinizi iyice yıkadığınızdan emin olun. Son olarak, mümkünse, grip veya boğaz ağrısı gibi bulaşıcı bir hastalık belirtileri gösterdiğinde çocuklarınızı evde tutun, böylece başkalarıyla temasa geçmezler.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları alanı, ihtisas isteyen önemli bir alandır. Bu nedenle bu alanda çalışacak kişilerin uzmanlığının olması gerekmektedir. Turkey Healthcare Group, çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda uzman sağlık kadrosuyla ve son teknoloji tıbbi olanaklarla profesyonel sağlık hizmeti vermektedir. Çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda bilgi almak istiyorsanız kliniğimize gelebilir veya ilgili formu doldurabilirsiniz.

Son Yazılar